Wirtualne stoisko Gminy Baranów Sandomierski

06-11-2020

Dni Otwarte Funduszy Europejskich województwa podkarpackiego, to akcja polegająca na przekazywaniu szerokiemu gronu zainteresowanych osób informacji na temat projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, przez poszczególne Samorządy i Instytucje.

Wojewódzka VII Edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbyła się w dniach 24-26 września 2020r. Głównym celem Dni Otwartych była promocja efektów projektów zrealizowanych na terenie województwa podkarpackiego przy udziale Funduszy Europejskich. W ramach wydarzenia została również uruchomiona strona internetowa z udziałem beneficjentów, na której można zobaczyć zdjęcia, filmy a także opis zrealizowanych projektów.

Gmina Baranów Sandomierski promowała cztery zadania inwestycyjne, wśród nich znalazły się projekt rozbudowy i modernizacji sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Wola Baranowska, Dymitrów Mały, Baranów Sandomierski, Skopanie oraz Knapy na długości ok.60 km oraz przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków Baranowie Sandomierskim.

Drugą promowaną inwestycją była przebudowa budynku Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury
w Baranowie Sandomierskim, gdzie m.in. powstało studio nagrań, magazyn kostiumów oraz wyposażono budynek w nowoczesny sprzęt.

Kolejne zadanie zaprezentowane podczas Dni Otwartych polegało na rozbudowie hali sportowej w Skopaniu. W ramach zadania stworzono siłownię, salę fitness, centrum fizjoterapii, pomieszczenia sanitarne i techniczne oraz zakupiono odpowiedni sprzęt do ćwiczeń.

Samorząd Gminy Baranów Sandomierski promował również prace adaptacyjne budynku, który został przystosowany do pełnienia funkcji Środowiskowego Domu Samopomocy.  Inwestycja obejmowała gruntowne remonty  oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Zachęcamy do zapoznania się z wirtualnym stoiskiem Gminy Baranów Sandomierski na stronie Dni otwartych Funduszy Europejskich : http://www.dofe.podkarpackie.eu/lista-beneficjentow

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur