Włącz się do akcji ,, BĄDŹ BIAŁO-CZERWONY"

30-04-2020

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, zaprasza mieszkańców i miłośników Gminy do włączenia się we wspólną akcję organizowaną z okazji Dnia Flagi  pod nazwą ,, BĄDŹ BIAŁO-CZERWONY”.

W poprzednich latach, święta majowe były okazją do organizacji patriotycznych pikników czy też imprez kulturalnych. Walka z koronawirusem, obostrzenia, które nie pozwalają spotkać się w szerszym gronie, powodują, że w tym roku wspólne świętowanie trzeba przenieść do internetu. Wychodząc naprzeciw trudnościom Samorząd Gminy zachęca do wywieszenia biało-czerwonych flag w obrębie swoich gospodarstw domowych. Choć staramy się przebywać w domach, to i  tak możemy włączyć się we wspólne świętowanie.

Jak się przyłączyć?
Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i przesłać je na adres email Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski promocja@baranowsandomierski.pl (podając swoje imię i nazwisko) lub też opublikować zdjęcie pod postem na gminnym Facebooku. Inicjatywa skierowana jest zarówno do osób, które już postanowiły wywiesić biało-czerwoną flagę, jak i tych, którzy jeszcze tego nie planowali. Do akcji mogą włączyć się zarówno dorośli jak i dzieci. Pokażmy jak świętujemy razem!

Z nadesłanych zdjęć zostanie stworzony wspólny kolaż, który zostanie opublikowany na stronie Urzędu MiG Baranów Sandomierski w dniu  4 maja 2020 roku.

Wszyscy mogą zostać ambasadorami akcji i uczcić dzień flagi, która od pokoleń jest symbolem wspólnoty i nadziei. Bądźmy biało-czerwoni!

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Jakub Marek