WORD PRZEKAZAŁ FANTOMA

13-12-2016
Fantom Ambu Man model I ma wielkość przeciętnego dorosłego człowieka i wyjątkowo realistyczny wygląd. Wbudowane wskaźniki pokazują efektywność wykonywanej resuscytacji w tym objętość wdmuchiwanego powietrza, głębokość uciskania klatki piersiowej, a także sygnalizują nieprawidłowe ułożenie rąk oraz wdmuchnięcie powietrz do żołądka.
Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Kamila Kalinki i jego zrozumieniu potrzeb szkół w celu szkolenia młodzieży w udzielaniu pierwszej pomocy, Zespół Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim ma wspaniałą pomoc do nauki pierwszej pomocy. Nauka udzielania pierwszej pomocy w szkole wpisuje się w szeroko rozumiane bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Należy również dodać, że Pan Burmistrz Marek Mazur od początku wspierał działania szkoły w celu pozyskania tej pomocy dydaktycznej.
Ta pomoc dydaktyczna idealnie nadaje się do zajęć w grupach. Będzie ona  również wykorzystywana do akcji promocyjnych udzielania pierwszej pomocy podczas różnych imprez przeznaczonych dla mieszkańców naszej gminy.
RJ
Osoba publikująca: Lidia Ciesielska