Wprowadzono dwa stopnie alarmowe Alfa i Bravo- CRP

26-07-2016

Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów nr 96, z dnia 20 lipca 2016 roku wprowadzony został na terenie kraju pierwszy stopień alarmowy "ALFA"  oraz drugi stopień alarmowy BRAVO-CRPInformujemy, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie wprowadzone stopnie alarmowe obowiązują  do 01.08.2016 do godziny 23:59.

Stopień ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Po wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego organy administracji publicznej będą zobligowane do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludności. Będą musiały na bieżąco przekazywać informacje odpowiednim służbom w przypadku znalezienia podejrzanych pakunków, samochodów czy o podejrzanie zachowujących się osobach.

Drugi stopień alarmowy CRP Bravo mówi, że zdarzenie o charakterze terrorystycznym jest mało prawdopodobne, ale występują informacje wskazujące na możliwość jego wystąpienia.

Więcej na temat alarmów: http://rcb.gov.pl/stopien-alarmowy-alfa-i-bravo-crp-na-terenie-calego-kraju/

Zadania, związane z wprowadzonymi stopniami alarmowymi, zawarte są w ust. 31 załącznika nr 1 do zarządzenia nr 18 Prezesa Rady Ministrów z 2 marca 2016 r. w sprawie wykazu przedsięwzięć i procedur systemu zarządzania kryzysowego (w załączeniu).

Osoba odpowiedzialna: Iwona Walczyk
Osoba publikująca: Agnieszka Gajda