Wspólne czytanie w Baranowie

05-09-2016

Wspólne czytanie w Baranowie

Przez blisko dwie godziny mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego czytali „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W Narodowym Czytaniu, które odbyło się na rynku miasta wzięło udział około stu osób. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz książek.

Ogólnopolska akcja wspólnego czytania książki Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” w Baranowie odbyła się w piątek na rynku. Słowa czytanej książki rozbrzmiewały niemal w całym mieście. Zaciekawieni przechodnie spontanicznie przyłączali się do wydarzenia, z uwagą i żywym zainteresowaniem słuchali historii opisanych w dziele.

Na świeżym powietrzu dzieje Ligii, Winicjusza, Petroniusza, Ursusa i innych bohaterów słynnej powieści na nowo poznawała także między innymi młodzież. Zarówno uczniowie tutejszego Zespołu Szkół i Placówek, jak i nauczyciele przeczytali fragmenty opowieści. W akcji wziął też udział Zastępca Burmistrza Gminy Marek Barszcz oraz Sekretarz Gminy Bogdan Tomczyk. Do czytania włączyła się również dyrektor Banku Spółdzielczego Anna Krempa, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Renata Domka oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i ich opiekunowie.

Każdy z uczestników mógł otrzymać stempel z logo akcji, specjalnie na tę okazję przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP. Warto dodać przy tym, że Narodowe Czytanie odbyło się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Akcji towarzyszył kiermasz książki. Odwiedzający mogli za symboliczną złotówkę zakupić ciekawe tytuły, m.in. lektury szkolne, wiersze, romanse, klasyczne powieści, monografie i inne wydawnictwa.

rd

Osoba publikująca: Anna Smykla