Wycieczka z baranowską biblioteką

11-07-2016

Najlepsi czytelnicy z terenu miasta i Gminy Baranów Sandomierski w nagrodę za systematyczne i najlepsze wyniki w czytaniu pojechali do Wieliczki. Odwiedzili tamtejszą Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną oraz park rozrywki w Zatorze.

Do Wieliczki wszyscy dojechali w świetnych humorach. Gości przywitała Agata Czarnota-Bajorek – Dyrektor Biblioteki, która opowiedziała o historii biblioteki. Każde z dzieci otrzymało także słodką niespodziankę. Spotkanie miało również charakter profilaktyczny. Jego uczestnicy przekonali się, że książki i wakacyjne wycieczki są świetnym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu, z dala od używek i niebezpiecznych nałogów. Ważnym punktem programu było także zwiedzanie Wieliczki. W roli przewodnika wystąpiła sama dyrektor biblioteki, która pokazała maluchom ciekawe miejsca i zabytki.

Po zjedzeniu pysznego obiadku przyszedł czas na szaloną zabawę w Rodzinnym Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Na ogromnym, 26-hektarowym terenie znajduje się około 60 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń i atrakcji: dla odważnych i tych mniej śmiałych, dla dużych i małych, dla całej rodziny i solo. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych kolorowych dekoracjach i aranżacjach. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie byli zachwyceni. Zmęczeni, ale szczęśliwi późnym wieczorem wrócili do domów.

Wycieczka była możliwa dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Baranowie Sandomierskim, Radzie Sołeckiej w Woli Baranowskiej oraz Radzie Sołeckiej w Dąbrowicy. Dziękujemy!

Anna Grabowska

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska