Wyniki II tury wyborów prezydenckich

13-07-2020

12 lipca 2020 roku w całej Polsce odbyła się II tura wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Polacy spośród dwóch kandydatów wybierali osobę, która będzie sprawowała urząd prezydenta przez kolejne pięć lat kadencji.

Zwycięzcą II tury wyborów  prezydenckich w Gminie Baranów Sandomierski został Andrzej Duda, otrzymując 4 752 głosów, co daje 77,79% poparcia.

Gratulujemy kandydatom wyrównanej rywalizacji podczas tegorocznych wyborów prezydenckich. Zwycięzcy  gratulujemy uzyskania wysokich wyników, życząc wytrwałości i sukcesów w sprawowaniu funkcji głowy państwa.

Niedzielne głosowanie trwało od godz. 7.00 do godz. 21.00, przebiegło spokojnie bez żadnych incydentów i przypadków zakłóceń ciszy wyborczej. Mieszkańcy naszej Gminy głosowali w 12 obwodowych komisjach wyborczych. Podczas II tury wyborów Prezydenckich obywatelski obowiązek wypełniło 6 159 mieszkańców naszej Gminy na 9650 uprawnionych. Frekwencja  w tym dniu wyniosła 64,42 %.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski dziękuje za obywatelską postawę i oddanie głosów w niedzielnych wyborach. Członkom Obwodowych Komisji Wyborczych natomiast za sprawną pracę podczas pełnienia obowiązków.  Nasza Gmina jako pierwsza w powiecie tarnobrzeskim zakończyła liczenie i przekazała wyniki wyborów do PKW.

W II turze wyborów na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski oddano łącznie 6109 ważnych głosów. Wyniki w Gminie Baranów Sandomierski przedstawiają się następująco:

Andrzej Duda                        4 752          głosów            77,79 %

Rafał Trzaskowski                1 357           głosów            22,21 %

Szczegółowe zestawienia i wyniki: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/2/gm/182001

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur