Baranów Sandomierski

Aktualności

Wyniki Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP i OSP

24-08-2015

W słoneczną niedzielę 23 sierpnia  na nowym stadionie sportowym w Baranowie Sandomierskim rozegrane zostały Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP i OSP z terenu gminy Baranów Sandomierski. Wzięło w nich udział łącznie 27 drużyn w tym:  5 MDP dziewcząt, 6 MDP chłopców , 4 drużyny kobiece i 12 drużyn męskich. Drużyny rywalizowały w konkurencjach sztafety pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym – młodzież wg systemu CTiF. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu pod przewodnictwem mł bryg Jacka Widucha.
W grupie MDP dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z MDP Durdy, II miejsce – MDP Ślęzaki i III miejsce  z MDP Skopanie.
W grupie MDP chłopców I miejsce zajęła drużyna z MDP Durdy, II miejsce – MDP Wola Baranowska i III miejsce  z MDP Marki.
W grupie C -  Kobiecych Drużyn Pożarniczych - I miejsce zajęła drużyna z KDP Ślęzaki, II miejsce – KDP Dymitrów Mały i III miejsce  z KDP Baranów Sandomierski.
W grupie A – męskiej - I miejsce zajęła drużyna z OSP Durdy, II miejsce – OSP Skopanie i III miejsce  z OSP Wola Baranowska.
Za zajęcie miejsca na podium w grupie męskiej drużyny otrzymały puchar, dyplom oraz nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski  Pana Marka Mazura. I tak za zajęcie I miejsca – nagroda w wysokości 800 zł, II miejsca – 500,00 zł, III miejsca – 300,00 zł, IV miejsca – 200,00 zł i V miejsca - 100,00 zł. Natomiast drużyny MDP dziewcząt i chłopców oraz drużyny KDP za zajęcie  miejsc na podium otrzymały dyplomy, puchary oraz indywidualne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować Naszą Gminę 6 września na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się w Gorzycach.

Podczas zawodów, już po raz drugi  odbył się konkurs na najsprawniejszego strażaka i  ,,strażaczkę” Gminy zorganizowany przez posła Mirosława Plutę. Konkurs polegał na przebiegnięciu przez jedną osobę całego toru do sztafety. Nagrody indywidualne w wysokości, 300,00 zł, 200,00 zł i 100,00 zł w grupie  męskiej ufundował Pan Bogdan Panek a w grupie kobiet Pan Jacek Hynowski.
Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Dworak z OSP Ślęzaki, II miejsce – OSP Anna Ślęzak  i III miejsce – Sylwia Ślęzak z OSP Baranów Sandomierski; natomiast wśród mężczyzn Wojciech Lis, Sebastian Pasek – OSP Ślęzaki i Krzysztof Zarzycki – OSP Skopanie.

Zestawienie wyników.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem w śród mieszkańców Gminy i dopingiem drużyn za, za co serdecznie dziękujemy.