Wyróżniono najlepszych z Podkarpacia

27-05-2019

W piątek, 24 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego wręczone zostały statuetki najlepszemu wójtowi, burmistrzowi/prezydentowi i staroście w województwie podkarpackim za rok 2018.

W Komisji Nominacyjnej pracowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Przysłane ankiety oceniali również najlepszy wójt, burmistrz i starosta z ubiegłorocznej edycji oraz pomysłodawca PNS prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek.

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany jest przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane były inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019, które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy.

Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w kategorii: „Najlepszy Burmistrz/Prezydent w województwie podkarpackim w 2018 roku”, otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, który jednocześnie został nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.

Spotkanie było również okazją do wyróżnienia młodzieży z regionu województwa podkarpackiego. Wśród nominowanego grona 25 uczniów, znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Skopaniu – Alicja Boczula, która otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2018/2019. Alicja jest m.in. finalistką ogólnopolskich konkursów historycznych. Rozwija również swoje umiejętności sportowe - mając w swojej kolekcji medale za udział w biegach przełajowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-05-27