Wystawa w Galerii Historycznej

29-04-2014

INFORMACJA

Na temat wystawy znajdującej się w Galerii Historycznej przy ul. Młynowej w Baranowie Sandomierskim.

Wystawa prezentuje archiwalne fotografie Pana Michała Dąbrowskiego oraz fotografie udostępnione ze zbiorów prywatnych Mieszkańców Baranowa Sandomierskiego.

Wystawa ma charakter tematyczny, jej tematem jest „Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim”.

W trakcie przygotowań są tematy:

- Baranów wczoraj i dziś,

- Ochronka w Baranowie Sandomierskim,

- Szkoła w Baranowie Sandomierskim,

- zamek w Baranowie i rodzina Dolańskich,

- Okoliczne Parafie: Skopanie, Miechocin, Wola Baranowska, Ślęzaki,

- Harcerstwo,

- Organizacje: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Związek Strzelecki „Strzelec” itp.

- Baranów – ulice, place, mosty, mieszkańcy, uroczystości,

- Gmina Żydowska w Baranowie

Organizatorzy wystawy zwracają się z gorącym apelem do Mieszkańców Baranowa Sandomierskiego i okolicznych miejscowości o udostępnienie archiwalnych fotografii za zbiorów prywatnych. Wystawa będzie uzupełniana o udostępniane fotografie i nowe informacje dotyczące rozpoznanych na nich postaci. Po skopiowaniu materiały będą niezwłocznie zwracane właścicielom. Prosimy także o sugestie na temat wystawy.

Kontakt przez Panią Marię Mróz zam. ul. Fabryczna 27, 39-450 Baranów Sandomierski tel. Domowy 15 811 80 55, kom. 535 118 055 lub UMiG Baranów Sandomierski nr 15 811 85 81 wewn. 120

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: Tomasz Priuś