X Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek

03-02-2017

W Przeglądzie, którego repertuar stanowiły kolędy, pastorałki, poezja i inscenizacje jasełkowe wzięli udział zarówno indywidualni wykonawcy jak i grupy teatralne. Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim wystąpiło ponad 160 osób. Byli to uczestnicy zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy z Bojanowa, Brzozowa, Dębicy, Gorzyc, Jelnej, Kolbuszowej, Nowej Dęby, Radomyśla nad Sanem, Rudnika nad Sanem, Spi, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc, a także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dąbrowicy, oraz członkowie Scholii Parafialnej z Baranowa Sandomierskiego.

W tym roku nasze występy uświetnili swoją obecnością  Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Leszek Tomanek, przedstawiciele lokalnych władz oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

Głównym celem Przeglądu jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, popularyzacja tradycji bożonarodzeniowego kolędowania, a także pobudzanie twórczego zainteresowania podopiecznych udziałem w imprezach kulturalnych.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali słodycze, zaś zespoły pamiątkowe dyplomy oraz drewniane anioły wykonane własnoręcznie przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim.

W tym roku grupa teatralna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim miała także okazję zaprezentować swój dorobek artystyczny w dniu 06. 01. 2017 r. na Wieczorze Kolęd w Markach, 08. 01 2017 r. na Spotkaniu Noworocznym w Suchorzowie oraz w dniu 21. 01. 2017 r. na Spotkaniu Opłatkowym, a także z okazji Dnia Babci i Dziadka dla osób chorych i samotnych w Skopaniu Wsi.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska