XIII Integracyjny Przegląd Kolęd i Jasełek w Baranowie Sandomierskim

31-01-2020

W dniu 30 stycznia 2020 r pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach we współpracy w MGOK w Baranowie Sandomierskim, zorganizowali XIII Integralny Przegląd Kolęd i Jasełek w Baranowie Sandomierskim. Tradycyjnie w Przeglądzie, którego repertuar stanowiły kolędy, pastorałki, poezja i inscenizacje jasełkowe wzięli udział zarówno indywidualni wykonawcy jak i grupy teatralne. Łącznie na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim wystąpiło 15 zespołów. Byli to przedstawiciele zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy ze Stalowej Woli, Jelnej, Bojanowa, Tarnobrzega, Mielca, Gorzyc, Nowej Dęby, Wysokiej Głogowskiej, Spi, Połańca, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc i z Baranowa Sandomierskiego oraz dziewcząt z Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej.

W tym roku występy uświetnili swoją obecnością  Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Barszcz, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewa Kędzierska, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Irena Trębacz oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali słodycze, kalendarze, gry planszowe, pamiątkowe dyplomy oraz ceramiczne anioły wykonane w Środowiskowym Domu Samopomocy w Knapach.

Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość,
A szczyt twórczości to tworzenie siebie.

Leopold Staff

Osoba publikująca: Ewelina Biała