XIX Gminny Turniej sportowy o Pucharek Burmistrza

12-02-2019

Pierwszy dzień ferii zimowych rozpoczął się tradycyjnie Turniejem Sportowym o Pucharek Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Była to już dziewiętnasta edycja zawodów z udziałem najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół w Baranowie Sandomierskim.

W tym roku młodzi sportowcy rywalizowali ze sobą w grze zespołowej w "dwa ognie". Oprócz wysokiej sprawności fizycznej zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością gry w zespole. Z wielkim poświęceniem i determinacją walczyli o wygraną. Wspólnie przeżywali smak zwycięstwa i gorycz porażki w prawdziwej sportowej rywalizacji. Wyniki rozgrywek w "dwa ognie" przedstawiają się następująco:

I miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Baranowie Sandomierskim

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skopaniu

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach

IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Dąbrowicy

V miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Władysława Sikorskiego w Woli Baranowskiej

Po głównej części zawodów odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. Inicjatorem tej części zawodów jest w ostatnich latach pan Krzysztof Stawiarski. Do tych rozgrywek, także przystąpiło 5 drużyn. Pod czujnym okiem sędziowskim, podobnie jak wcześniej, na zasadzie każdy z każdym rozegrano emocjonujące spotkania piłkarskie. Tutaj miejscami zamieniły się szkoły z Baranowa Sandomierskiego i Skopania.

I miejsce- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skopaniu

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Baranowie Sandomierskim

IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Dąbrowicy

Nagrody uczestnicy zawodów odebrali z rąk fundatora - Burmistrza pana Marka Mazura. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, natomiast nagrodą  za I miejsca w obu kategoriach były puchary, a za kolejne miejsce - dwie piłki. Burmistrz pogratulował  i podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom, oraz życzył udanych ferii. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć i gratulacji. Po zawodach wszyscy udali się na smakowity poczęstunek.

Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2019-02-12