XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

06-04-2017

Jest to ważna impreza na terenie naszej gminy, której celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad bezpiecznego obchodzenia się z ogniem oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

W trzech grupach wiekowych rywalizowało 27 uczniów uczących się w szkołach na terenie naszej gminy wyłonionych w eliminacjach szkolnych. W pierwszej grupie wiekowej – uczniowie Szkół Podstawowych wzięło udział 15 uczniów (po trzech przedstawicieli z każdej szkoły). W drugiej grupie wiekowej – uczniowie Szkół Gimnazjalnych rywalizowało 11 uczniów, a w grupie wiekowej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych brała udział 1 osoba. Wszyscy uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Jury wyłoniło po 3 finalistów, którzy najlepiej rozwiązali test. Każdy z finalistów odpowiadał na pięć pytań, ocenianych przez komisję pod przewodnictwem mł. bryg. Bogusława Opali pracownika Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Eliminacjom przyglądali się: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski-Pan Marek Mazur, Zastępca Burmistrza - Marek Barszcz, Dyrektor WORD w Tarnobrzegu - Pan Kamil Kalinka, Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym WORD w Tarnobrzegu – Pan Marek Ożga, Dyrektor MGOK w Baranowie Sandomierskim - Pani Renata Domka, Komendant Gminny ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim – Pan Józef Bereski, Prezes ZOMG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim Pan Jacek Hynowski, Sekretarz ZOMG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim – Eugeniusz Durda.

Zwycięzcy eliminacji gminnych:

Uczniowie Szkół Podstawowych:

I miejsce: Edyta Bjeloncik  (Szkoła Podstawowa w Durdach)

II miejsce: Natalia Kiełbiowska (Szkoła Podstawowa w Durdach)

III miejsce: Ilona Garboś (Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy)

Uczniowie Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce: Jan Smykla   (Publiczne Gimnazjum w Skopaniu)

II miejsce: Jakub Chwałek (Publiczne Gimnazjum w Baranowie Sandomierskim)

III miejsce:  Wiktoria Krzemień (Publiczne Gimnazjum w Baranowie Sandomierskim)

Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Aleksandra Ślusarz (Zespół Szkół  im. Ks. St. Staszica w Tarnobrzegu)

Wszyscy uczniowie którzy brali udział w turnieju otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez WORD w Tarnobrzegu, a finaliści dyplomy i nagrody w postaci Voucherów. Organizatorzy wręczyli również podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do turnieju oraz osobom, które udzieliły pomocy przy organizacji turnieju. Zwycięzcy eliminacji gminnych z poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą Naszą Gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 25 kwietnia w Grębowie.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska