05-02-2015

Dnia 02.02.2015 roku w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim odbył się już XV Gminny Turniej Sportowy o Pucharek Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Zespołu Maria Pietrzyk oraz Burmistrz - Pan Marek Mazur, serdecznie witając przybyłych zawodników i zgromadzoną publiczność oraz życząc miłej zabawy. W turnieju wzięło udział 6 szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skopaniu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Dąbrowicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Woli Baranowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Baranowie Sandomierskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Durdach. Drużyny zmagały się w rozgrywkach w dwa ognie, w systemie każdy z każdym. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Ryszard Jarzębski. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce-Publiczna Szkoła Podstawowa w Skopaniu, II miejsce-Publiczna Szkoła w Baranowie Sandomierskim, III miejsce-Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy , IV miejsce-Publiczna Szkoła Podstawowa w Ślęzakach, V miejsce-Publiczna Szkoła Podstawowa w Durdach, VI miejsce-Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej.

Jednocześnie w szkolnej świetlicy rozegrano Turniej Bilardowy, nad którym honorowy patronat objął również burmistrz, a za przygotowanie odpowiedzialna była Pani Dorota Krzemień-Barszcz. W kategorii chłopcy - zwyciężył Jakub Łukasiewicz, zaś w kategorii dziewcząt - zwyciężyła Jolanta Czub.

Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur, dziękując jednocześnie wszystkim zawodnikom za wspaniałą sportową rywalizację. Zwycięzcy otrzymali tradycyjny pucharek, a zdobywcy II i III miejsca piłki. Wszystkim uczestniczącym drużynom wręczano pamiątkowe dyplomy, a opiekunom podziękowania. Po wielkich emocjach wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek. Jak co roku maluchy świetnie się bawiły w prawdziwym, sportowym duchu. Turniej ten okazał się również wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się rówieśników z różnych szkół. Organizatorzy zawodów Pani Dyrektor Maria Pietrzyk oraz nauczyciele: Pani Grażyna Solarska, Pani Renata Malinowska serdecznie dziękują przybyłym na turniej zespołom i zapraszają za rok.

Osoba publikująca: Tomasz Pruś
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś