XV noworoczne spotkanie strażaków z miasta i powiatu tarnobrzeskiego.

08-01-2016

Zawodowi strażacy i druhowie ochotnicy z jednostek straży pożarnej z terenu miasta Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego spotkali się po raz XV na noworocznym spotkaniu w Baranowie Sandomierskim. Organizatorem corocznego spotkania był po raz kolejny ksiądz kapelan Andrzej Machowicz- proboszcz Parafii w Baranowie Sandomierskim. Wszystkich gości powitał druh Kazimierz Ślęzak, kapelan Andrzej Machowicz oraz burmistrz Baranowa Sandomierskiego- Marek Mazur. Spotkanie miało na celu podsumowanie roku. Na terenie powiatu tarnobrzeskiego i w Tarnobrzegu działają 44 jednostki ochotniczych straży pożarnych, z których 22 są włączone do Krajowego Systemu ratowniczego. Działająca w Tarnobrzegu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej posiada dwie jednostki JRG w Tarnobrzegu i w Nowej Dębie.

Na spotkaniu znalazł się także czas na rozmowy i składanie sobie życzeń noworocznych. Całe spotkanie uatrakcyjnił występ zespołów, które działają przy Gminnym Centrum Kultury w Grębowie: Zespół Jamniczanki i Grębowianki, a także Zespół Bajka z Wydrzy i pani Sekretarz Lidia Jurek.

Więcej zdjęć w galerii multimedialnej.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz