XXXVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

06-05-2015

Eliminacje powiatowe OTWP

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim przeprowadzono XVII eliminacje powiatowe - XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach wzięli udział zwycięzcy gminnych eliminacji z terenu gminy: Nowa Dęba, Grębów, Gorzyce i Baranów Sandomierski.  Młodzież startowała w trzech grupach wiekowych: I grupa-szkoły podstawowe, II grupa - szkoły gimnazjum i II grupa - szkoły ponadgimnazjalne. Turniej rozpoczął się od części pisemnej, która wyłoniła po trzech najlepszych uczniów w każdej z grup wiekowych. Następnie odbyła się część ustna, podczas której uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

W klasyfikacji końcowej w poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się:

Grupa I - Bartosz Bereski ze Szkoły Podstawowej w Ślęzakach (Gmina Baranów Sandomierski),

Grupa II - Paweł Głaz z Zespołu Szkół w Skopaniu, (Gmina Baranów Sandomierski),

Grupa III - Michał Franuszkiewicz z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.

Laureaci, będą reprezentować Powiat Tarnobrzeski podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 20 maja 2015 r. w Łańcucie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego. Finalistów dopingowali samorządowcy z poszczególnych gmin, powiatu, nauczyciele, prezesi jednostek OSP. Wśród nich mi. in.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek, wicestarosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu st. bryg. Andrzej Babiec, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnobrzegu
dh Kazimierz Ślęzak, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy, Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim dh Jacek Hynowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gorzycach dh Ryszard Nowocień, Komendanci gminni ZOSP RP.

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Tomasz Pruś