Z cyklu „cudze chwalicie swego nie znacie…”

29-03-2017

W niedzielę 26 marca 2017 roku miały miejsce nagrania promujące działania podjęte na terenie gminy w ramach Programu „Działaj Lokalnie” wdrażanego przez Fundację SMK. Swoimi działaniami chwaliły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ślęzakach, które wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ślęzakach zorganizowały warsztaty kulinarne pn.: Kuchnia regionalna od juniora do seniora. W ramach których odkryte zostały tradycyjne potrawy regionu. Dzieci oraz młodzież wspólnie z Paniami z KGW przygotowały potrawy dawnej kuchni regionalnej, poznając przy tym różne obyczaje i tradycje lokalne. Ponadto również dzięki środkom pochodzącym z programu „Działaj Lokalnie” oraz przekazanym przez Samorząd Lokalny doposażono w zastawę stołową oraz meble pomieszczenie wykorzystywane na potrzeby Koła Gospodyń Wiejskich.

Kolejną, jakże odmienną ale równie wartą pochwalenia, była podjęta w 2015 roku, przez nieformalną grupę „Cztery głosy” obecnie chór „Chorus Familiaris” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej „GAJ" z Woli Baranowskiej inicjatywa pt. „Jeśli umiesz mówić to potrafisz śpiewać, uwierz w siebie". Głównym jej celem była poprawa wizerunku chóru poprzez zakup jednakowych strojów sukienek dla pań oraz much dla panów. Ponadto zorganizowano warsztaty wokalne w czasie których szlifowaliśmy umiejętności śpiewu.  Od początku istnienia chór wiele razy koncertował, jak również brał udział X Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Pasyjnych w Radymnie gdzie zajął 3 miejsce było to ogromne wyróżnienie zważywszy na fakt, iż chór istniał dopiero 1,5 roku. W roku 2016 w ramach konkursu kontynuacyjnego działania z programu „Działaj Lokalnie” chór otrzymał nagrodę za kontynuację projektu.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć wykonanych podczas nagrań filmików promujących oraz występ chóru. Filmik już niedługo dostępny będzie na stronie internetowej Fundacji SMK oraz na  profilu Facebook.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda