Zakończenie Realizacji Projektu „ Wspólnie dajmy radość na – „jesień życia””

17-12-2019

15 grudnia  br.  Koło Gospodyń Wiejskich  w Durdach  zakończyło realizację zadania publicznego pn. „ Wspólnie dajmy radość na – „jesień życia”” Projekt obejmował trzy powiaty: tarnobrzeski, mielecki i kolbuszowski.

Wydarzenie było dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego , Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w ramach zadania publicznego: Zwiększenie i rozwój oferty świadczeń dla seniorów w tym działania: Wspieranie działań wzmacniających więzi międzypokoleniowe.

W ramach projektu w Durdach w lipcu odbywały się zajęcia ruchowe i  taneczne. W sierpniu odbyła się dwudniowa Międzypokoleniowa Impreza Integracyjna Trzech Powiatów. W tych dniach dzieci mieli zapewniony darmowy park rozrywki:   dmuchaną zjeżdżalnię,  dmuchany plac zabaw oraz  suchy basen z kulkami.  Dużo radości i niezapomnianych chwil przyniosły najmłodszym  animacje zabaw dla dzieci. Również mieszkańcy mieli zapewnioną  dobrą zabawę do białego rana.

We wrześniu i październiku prowadzone były warsztaty kulinarne.

10 listopada br. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu.  We wspólnym świętowaniu „Dnia Niepodległości” uczestniczyli także najmłodsi mieszkańcy Durdów. Dzieci ze Szkoły Podstawowej  w strojach ludowych, zaprezentowały  program artystyczny. Na tą okoliczność kapela „ Młodzi Jaślaniacy” z powiatu mieleckiego, przygotowała program patriotyczny przedstawiający losy naszych rodaków w tamtych czasach.

W Jaślanach w powiecie mieleckim w czasie wakacji prowadzone były zajęcia ruchowe. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 11 listopada br. Zajęcia realizowane w ramach projektu, okazały się doskonałą formą walki z pogłębiającym się w obecnym czasie procesem zrywania więzi międzypokoleniowych. Wspólny udział  osób w różnym wieku  z zorganizowanych zajęciach, przyczynił się do wzajemnego i lepszego poznania się oraz  wymiany doświadczeń. Projekt pomógł zapobiegać  izolacji i poczuciu wykluczenia, jakie towarzyszy zwłaszcza osobom starszym. Zrealizowana inicjatywa pokazała, że warto być aktywnym w każdym wieku, zachęcając tym samym innych mieszkańców do wyjścia  z domu.

Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Durdach składa serdeczne podziękowania nauczycielom ze Szkoły Podstawowej za przygotowanie części artystycznej i wspólny udział w uroczystości. Podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców, którzy brali udział w pracach społecznych przy realizacji projektu i uczestniczyli w prowadzonych zajęciach.

Szczególne podziękowania kierujemy do prezesa Stowarzyszenia „ Jaślany” za realizację projektu w Jaślanach w powiecie mieleckim oraz do „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Swierczów” z powiatu kolbuszowskiego.

Osoba publikująca: Ewelina Biała
Osoba aktualizująca: Ewelina Biała