Zakończono prace konserwacyjne rowów melioracyjnych

04-10-2018

Zakończono prace konserwacyjne rowów melioracji szczegółowej w miejscowości: Baranów Sandomierski, Dąbrowica, Ślęzaki, Kaczaki, Marki, Durdy, Wola Baranowska, Skopanie, Suchorzów, Dymitrów Mały oraz Dymitrów Duży. Prace polegały na wykonaniu konserwacji gruntowej za pomocą sprzętu mechanicznego wraz z przebudową przepustów melioracyjnych. Zadanie zostało zrealizowane w okresie od 22 czerwca do 27 września bieżącego roku, przez Rejonowy Związek Spółek Wodnych za łączną kwotę 93 540 zł, przy udziale środków z budżetu Gminy w wysokości 20 000 zł.

Należy podkreślić fakt, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskiego, ogłosiło również przetarg, z terminem realizacji jeszcze w tym roku, na odmulenie rzeki Trześniówki, na długości przechodzącej m.in. przez cały teren Gminy Baranów Sandomierski.

Całokształt wykonanych prac obrazuje poniższe zestawienie:

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2018-10-04