Zakończono prace konserwacyjne rowów melioracyjnych

28-09-2020

Komisja w składzie przedstawicieli Zarządu Gminnej Spółki Wodnej wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy oraz sołtysem/przewodniczącym zarządu osiedla danego sołectwa, którego dotyczyły prace, stwierdziła poprawność wykonanych robót.

Konserwacja urządzeń melioracyjnych była niezbędna, do zapewnienia niezawodność ich działania. Wykonane prace w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy nadmiaru spływu wód opadowych. Rejonowy Związek Spółek Wodnych, jako wykonawca zrealizował zadanie
w terminie 27.08-22.09.2020r.

Przedmiotem odbioru były prace w miejscowości Baranów Sandomierski związane z konserwacją rowu Nr-5 wraz z dopływem, o łącznej długości 1830mb.  Drugi odbiór z konserwacji rowu melioracji szczegółowej odbył się w Ślęzakach na rowie Nr-1 ,,Łuczek’’. Wykonano tam prace konserwacyjne na długości 900 mb wraz z oczyszczeniem przepustu drogowego.

Prace obejmowały koszenie skarp oraz likwidacji roślin korzeniących się w dnie rowów. Wykonano również odmulenie cieków i oczyszczenie
z namułu przepustów rurowych, za pomocą odpowiedniego sprzętu.

Wartość całkowita wyniosła 24 188,54 zł, z czego ponad 50 % środków zostało dofinansowane z Gminnej Spółki Wodnej W Baranowie Sandomierskim.

Zakończone prace odebrano bez zastrzeżeń, a wykonawcą robót był Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Tarnobrzegu.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur