Zakończono remont przepustu i konserwację rowu

24-05-2016

Przebudowa przepustu na kanale Dymitrowsko-Młodochowskim konieczna była w celu prawidłowego działania, zrealizowanej w ubiegłych latach inwestycji, polegającej na wybudowaniu przepompowni na kanale Dymitrowsko-Młodochowskim. Dotychczasowy przepust  średnicy z Ø 100 cm  nie zapewniał prawidłowego przepływu wody, a niejednokrotnie był zatykany przez Bobry powodując piętrzenie się wody i zalewanie pobliskich pól. W ramach inwestycji przewidziano  zwiększenie światła przepustu na 2Ø 140 cm – podwójny rurociąg tzw. „okular” wraz z wykonaniem betonowych - monolitycznych ścianek czołowych.

Wykonanie prac poprzedzone było koniecznością opracowania dokumentacji projektowej  jak również  uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego.

Zakończyły się również prace na rowie melioracyjnym w Knapach, gdzie na odcinku 600 mb przeprowadzono gruntowną konserwację rowu.

Wykonawcą tych zadań był Rejonowy Związek Spółek Wodnych z Tarnobrzega . Zadania realizowane były w całości ze środków Gminy Baranów Sandomierski . Wartość pierwszego zadania wyniosła łącznie z dokumentacją projektową  41 700,00 zł brutto natomiast konserwacja rowu w Knapach kosztowała Gminę 4116,47zł brutto.

Osoba publikująca: Marek Barszcz
Osoba aktualizująca: Marek Barszcz