Zakończył się remont chodnika przy drodze wojewódzkiej w Skopaniu

24-11-2015

Ze względu na zły stan nawierzchni ciągu pieszego, wykonanego z zdeformowanych płyt chodnikowych, które stwarzały zagrożenie dla poruszających się po nim pieszych, konieczne było wykonanie remontu. Nową nawierzchnię z besfazowej kostki brukowej i z częściową wymianą obrzeży chodnikowych zyskał chodnik na dł. ~230m. W ramach remontu wykonane zostało również przełożenie kostki na przystanku autobusowym. Dzięki interwencji pracowników urzędu Gminy, udało się również wykonać przełożenia fragmanetu zapadającego się chodnika pomiędzy ul. Mickiewicza, a Mielecką. Inwestorem realizacji robót było Województwo Podkarpackie przy udziale środków z budżetu Gminy. Wartość zadania zamknęła się kwotą 58 624,62 zł brutto, w tym pomoc finansowa Gminy w wysokości 30 000,00 zł.

W tym dniu komisja odebrała również plac przy ul. Gen Sikorskiego w Skopaniu, tzw. „gniazdo” na którym postawione są pojemniki na odpady. Plac został wykonany z wykorzystaniem kostki brukowej, pozyskanej z rozbiórki starych chodników na terenie Gminy.

Wykonawcą obydwu zadań była firma DROTECH z siedzibą w Turbi, która wykonywała już wcześniej prace na terenie Gminy min. przebudowę ul. Sikorskiego w Skopaniu.

Autor artykułu: Marek Barszcz

Osoba odpowiedzialna: Janusz Magda