Zamontowano defibrylator AED

03-06-2019

Dla podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz przybywających w progi naszej Gminy turystów, na rynku w Baranowie Sandomierskim, zamontowano Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny. Jest to wysoce specjalistyczne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych podpowiada w taki sposób, że każdy będzie mógł udzielić pierwszej pomocy.

Defibrylator jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze, dysponuje funkcją interaktywnej pomocy w RKO (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Obsługę aparatu ułatwiają czytelne ikony ekranowe oraz spokojne i wyraźne polecenia głosowe. Ważną cechą jest też bezpieczeństwo użytkowania. Został skonstruowany i zaprogramowany w taki sposób, aby defibrylacja mogła być wykonana tylko wówczas, gdy rytm serca pacjenta stanowi wskazanie do takiego działania. Należy podkreślić, że wczesne użycie defibrylatora, w ciągu 3 minut od chwili zatrzymania krążenia, może uratować życie.

Życzmy sobie abyśmy nigdy nie musieli z niego korzystać, ale gdyby wystąpiła nagła potrzeba – urządzenie jest dostępne, sprawne i gotowe do natychmiastowego użytku. Ponadto zwracamy się do wszystkich Państwa z gorącą prośbą o szanowanie urządzenia, które może posłużyć do ratowania ludzkiego życia.

Poniżej krótka wideo instrukcja – jak korzystać z defibrylatora:

www.youtube.com/watch?v=3a4m1uXeiHw

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki