Zawody wędkarskie

20-07-2020

Zawody wędkarskie przebiegające w dniach 18 i 19 lipca miały nieco poszerzoną formułę o kategorie indywidualne dla dorosłych i dla dzieci. Zawody odbywały się w dwóch turach, w godzinach porannych i popołudniowych. W sumie w obu dniach wzięło w nich udział 110 osób.

W pierwszym dniu (sobota) przeprowadzono eliminacje o Puchar Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pana Marka Barszcza. Wśród zawodników największą ilość ryb złowił Lulek Marek otrzymując 5400 punktów, drugie miejsce Grzegorz Kułacz 4300 pkt. i trzecie Stanisław Kułacz 2250 pkt.

W niedzielę w godzinach porannych rozegrano zawody o Puchar Prezesa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 8 w Baranowie Sandomierskim. Trzy pierwsze miejsca ponownie zajęli zwycięzcy z dnia poprzedniego z wynikami: Grzegorz Kułacz - 5840 punktów, drugie miejsce Stanisław Kułacz - 2310 pkt. i trzecie Lulek Marek - 2120 pkt.

W niedzielne popołudnie mimo ulewy jaka przeszła nad Baranowem, udało się rozegrać zawody rodzinne z okazji Dnia Dziecka, przeniesione z czerwca w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego. Zawody tradycyjnie rozgrywano w trzech kategoriach Junior Starszy, Junior Młodszy i Młodziki.

W poszczególnych kategoriach wiekowych dzieci uzyskały następującą ilość punktów:

Junior Starszy:

1. MateusKułacz z 2330 pkt
  2. Natalia Kułacz 1760 pkt
  3. Julia Tarasińska 1000 pkt

Junior Młodszy:

1. Łukasz Chwałek 1700 pkt
  2. Bartosz Krępa 1200 pkt
  3. Alicja Kotlińska 1000 pkt

Młodziki:

1. Antoni Wójcik 1130 pkt
  2. Jakub Komada 1100 pkt
  3. Maja Komada 1000 pkt

Puchary, dyplomy i medale wręczali Pan Marek Barszcz Zastępca Burmistrza, Pan Piotr Chwałek Prezes Koła PZW nr 8 oraz Pan Henryk Róg radny Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.

Mimo niespodzianek pogodowych i ryby która „kiepsko brała” wszystkim uczestnikom humor dopisywał, organizatorzy zadbali o ciepły posiłek, słodycze dla dzieci oraz dla wszystkich uczestników o nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy strażakom z OSP w Baranowie Sandomierskim za przygotowanie grilla.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska