Zawody wędkarskie

22-09-2016

W dniu 18 września na rzece Wiśle odbyły się zawody wędkarskie o Grand Prix Okręgu PZW Tarnobrzeg „Puchar Starosty Tarnobrzeskiego”. Organizatorem zawodów był Klub Wędkarstwa Sportowego ZANDER. Mimo niesprzyjającej pogody i deszczu, przybyło 29 zawodników z okręgów: tarnobrzeskiego, zamojskiego, rzeszowskiego oraz kieleckiego.

Przed startem wszyscy zawodnicy spożyli gorący posiłek, aby mieć siłę na 7-godzinne zmagania z pogodą i rybami. Deszcz i wiatr motywowały zawodników do rywalizacji, bo po kilku godzinach wyłonili się faworyci.

Stanisław Okrzyński  - Koło PZW nr 13 w Stalowej Woli złowił sandacza mierzącego 54,3 cm. Tym okazem zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii Najdłuższa Ryba i jednocześnie całych zawodów uzyskując 5880 pkt. za ogół złowionych ryb. II miejsce zajął Mateusz Porada - Kleń Strzyżów, który złowionymi rybami uzyskał w klasyfikacji końcowej 1820 pkt. III miejsce należało do Grzegorza Grabijasa  - Klub Raczek, Zamość, którego połowy zakończyły się wynikiem 1280 pkt.

W czasie pracy komisji sędziowskiej pod przewodnictwem sędziego klasy krajowej – Piotra Zöllnera przemoczeni i zmarznięci zawodnicy zasiedli do gorącego posiłku.

Na uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród przybył wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, który  pogratulował wszystkim zawodnikom udanych połowów i wręczył puchary oraz nagrody zwycięzcom.

Zawody o „Puchar Starosty Tarnobrzeskiego” są imprezą cykliczną rozgrywaną od kilkunastu lat cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród wędkarzy.

Klub Wędkarstwa Sportowego ZANDER organizator zawodów dziękuje Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu za pomoc przy organizacji oraz honorowy patronat nad zawodami i zaprasza za rok na kolejne zawody.

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska
Osoba aktualizująca: Lidia Ciesielska