Zebranie sprawozdawcze w OSP Skopanie

03-02-2017

Oprócz strażaków w zebraniu wzięli  udział zaproszeni goście. A byli nimi m.in. Zastępca  Burmistrza Miasta i Gminy  Baranów Sandomierski – Marek Barszcz; skarbniczki gminy – pani Alina Zasadnia i Barbara Lis, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego- Krzysztof Pitra, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu   - mł. bryg. Marian Róg; Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP – dh Józef Bereski, członek prezydium ZOMG ZOSP RP – dh Eugeniusz Durda;  radni Rady Miejskiej -  Ryszard Jarzębski i Bolesław Lombara oraz sołtys sołectwa Skopanie Pan Eugeniusz Ślęzak.

W trakcie zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności statutowej  OSP w roku 2016, sprawozdanie z działalności Jednostki Operacyjno-Technicznej ,sprawozdanie finansowe oraz  Komisji Rewizyjnej. Ubiegły rok był dla strażaków bardzo owocny, obfitujący w wiele wydarzeń i sukcesów, z których najważniejszym było kontynuowanie prac przy  budowy nowej remizy oraz ustanowienie rekordu powiatu w ćwiczeniu bojowym. Dlatego też zebranie przyjęło przedstawione sprawozdania i na wniosek Komisji Rewizyjnej jednogłośnie udzieliło zarządowi absolutorium.

Podczas zebrania druh Piotr Żyguła odznaczony został brązowym medalem ,, Za zasługi dla pożarnictwa”. Członkowie  OSP otrzymali  także m.in. odznaki ,, za wysługę lat”: Mieczysław Lis  – członek honorowy OSP Skopanie  otrzymał odznakę za wysługę 50 lat; Leszek Lis – za 25 lat; Michał Ślęzak – 20 lat; Ewelina Baran – 10 lat. Ponadto dziewczęta z MDP, które zwyciężyły w ub. Roku w zawodach sportowo-pożarniczych otrzymały brązowe odznaki honorowe MDP. Druhowie – Leszek Lis, Piotr Żyguła i Paweł Brożyna otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki  za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Grzegorz Ślęzak, Paweł Brożyna i Artur Ślęzak zostali wyróżnieni za prace społeczne na rzecz jednostki. Kierowcy samochodów Ford i Mercedes – Artur Ślęzak i Paweł Brożyna – otrzymali z rąk zastępcy burmistrza dyplomy z podziękowaniami oraz upominki książkowe za wzorowe przygotowanie samochodów do corocznego przeglądu.

Zebrani członkowie jednostki przyjęli także plan działalności na rok bieżący, w którym najważniejszym punktem jest  kontynuacja prac przy budowie remizy.

IW

Osoba publikująca: Lidia Ciesielska