22-06-2016

W minioną niedzielę, 19 czerwca w remizie OSP w Baranowie Sandomierskim odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Baranowie Sandomierskim. W jego trakcie wybrano na kolejną, pięcioletnią kadencję Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Baranowie Sandomierskim, Komisję Rewizyjną, delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

W spotkaniu udział wzięli strażacy oraz przedstawiciele władz samorządowych: Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Kazimierz Ślęzak, Wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pan Marek Mazur, Przewodniczący Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Pan Wacław Smykla, Sekretarz Gminy Pan Bogdan Tomczyk, Skarbnik Gminy Pani Alina Zasadnia.

Spotkanie rozpoczęło się od wyboru Przewodniczącego Zjazdu, Sekretarza , Prezydium oraz Komisji Zjazdowych. Następnie przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu OMG  ZOSP RP oraz Komisji Rewizyjnej. Sprawozdanie z pięcioletniej działalności przedstawił druhnom i druhom Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego  ZOSP RP dh Jacek Hynowski oraz dh Zdzisław Zarzycki – Komendant Gminny ZOSP RP. W swoich sprawozdaniach podsumowali ostatnie lata działalności, omawiając bieżące sprawy związane  z działalnością strażaków – ochotników, przeprowadzone akcje gaśniczo–ratunkowe, inwestycje i zakupy prowadzone w poszczególnych jednostkach, częściowo finansowane dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych.

Następnie głosowano nad absolutoriom dla ustępującego Zarządu, które zostało udzielone jednogłośnie. Wyrazy uznania dla pracy strażaków złożyli: Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, Burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur oraz Wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

Następnie przystąpiono do wyboru nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.

Skład Zarządu Oddziału Gminnego  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Baranowie Sandomierskim na lata 2016-2020 przedstawia się następująco:

Prezes –dh Jacek Hynowski
Wiceprezes – dh Grzegorz Ślęzak
Wiceprezes – dh Zdzisław Zarzycki

Wiceprezes – dh Michał Sączawa
Komendant Gminny – dh Józef Bereski
Sekretarz – dh Eugeniusz Durda
Skarbnik – dh Lesław Badawika
Członkowie prezydium druhowie:
Kazimierz Ślęzak, Józef Białek, Tomasz Magda, Tadeusz  Marek, Waldemar Chwieja, Ryszard Trela.

Członkowie zarządu, druhowie:

Iwona Walczyk, Jan Baran, Artur Ślęzk, Henryk Róg, Leszek Bęben, Ryszard Dudek, Józef Lewicki, Sączawa Marian, Marcin Lis, Łukasz Sipiora, Krzysztof Pitra, Henryk Ziętek, Grzegorz Chmielowiec, Zdzisław Nowak, Jacek Sawicki, Jan Bałata, Dawid Hyjek, Krzysztof Wójtowicz, Piotr Wodniowski, Eugeniusz Gnat.

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący – dh Jan Pelczar
Wiceprzewodniczący – dh Paweł Rzeszut
Sekretarz – dh Sylwia Reczek

Członkowie Komisji Rewizyjnej– dh Wojciech Durda i dh Wiesław Mendocha

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP:

dh Ryszard Trela, dh Bogusław Ślusarz, dh Marian Sączawa, dh Rafał Durda i dh Łukasz Sipiora,

Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnobrzegu zostali:

dh Grzegorz Ślęzak, dh Jacek Hynowski, dh Krzysztof Pitra i dh Kazimierz Ślęzak.

Osoba odpowiedzialna: Iwona Walczyk
Osoba publikująca: Agnieszka Gajda