Złote Diamentowe i Kamienne Gody w Baranowie Sandomierskim

09-09-2016
W dniu 8 września 2016 roku o godz. 11.00 w Sali Portretowej Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczystość Złotych Godów 50-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego.  Na uroczystości jubilatów powitała  Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Solarska . Kierownik USC przedstawiła wszystkie par obchodzące Jubileusz 50-lecia, 60-lecia a nawet 70-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur  wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Wacławem Smyklą wręczyli Jubilatom medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" oraz dyplomy i upominki.
Pary małżeńskie, które spędziły ze sobą ponad 60 lat otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy pamiątkowe grawertony.  Najdłuższym stażem małżeńskim  w naszej gminie tj. 70 lat wspólnego życia mogą poszczycić się Państwo Turbak Stanisław i Anna z Dąbrowicy, którzy również otrzymali pamiątkowy grawerton. Następnie zabrali głos Burmistrz Miasta i Gminy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej życząc Jubilatom jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu.
Po części oficjalnej  jubilaci obejrzeli występ okolicznościowy przygotowany specjalnie na tę okazję przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach. Po występie wzniesiono toast lampką szampana.  Uroczystości zakończył poczęstunek dla Jubilatów w Sali Biesiadnej Zespołu Zamkowo Parkowego w Baranowie Sandomierskim.
Pary, które zawarły związek małżeński w 1965 roku, obchodzące  Jubileusz 50-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego to:
1. Chmielowiec Jan i Helena.
2. Dąbek Roman i Maria.
3. Domagała Michał i Romana.
4. Durda Józef i Cecylia.
5. Dziadura Kazimierz i Zofia.
6. Gancarz Jan i Józefa.
7. Kmuk Antoni i Teresa.
8. Koryciński Stanisław i Maria.
9. Lis Stanisław i Władysława.
10. Łącz Tadeusz i Helena.
11. Miklas Bolesław i Zofia.
12. Obara Jan i Maria.
13. Przybyło Czesław i Bronisława.
14. Smykla Jan i Kinga.
15. Stawowy Jan i Aniela.
16. Szlęzak Józef i Maria.
17. Ślęzak Jan i Marianna.
Pary Małżeńskie, które zawarły związek małżeński w 1955 rok, a tym samym obchodziły "Diamentowe Gody" czyli Jubileusz 60-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego to:
1. Kuśnierz Stanisław i Elżbieta.
2. Klarman Eugeniusz i Adela.
3. Bielecki Andrzej i Stanisława.
4. Tworek Franciszek i Helena.
5. Obara Jan i Cecylia.
"Kamienne Gody" czyli Jubileusz 70-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego obchodzili wspomniani wcześniej Turbak  Stanisław i Anna.

Jubilatom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, miłości i poszanowaniu drugiej osoby.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla