Złote i Diamentowe Gody w Baranowie Sandomierskim

26-05-2017

W dniu 25 maja 2017 roku o godz. 11.00 w Sali Portretowej Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczystość Złotych Godów 50-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego.  Na uroczystości jubilatów powitała  Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Solarska . Kierownik USC przedstawiła wszystkie pary obchodzące Jubileusz 50-lecia i  60-lecia.Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Marek Mazur  wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Wacławem Smyklą wręczyli Jubilatom medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" oraz dyplomy i upominki.

Pary małżeńskie, które spędziły ze sobą ponad 60 lat otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy pamiątkowe grawertony.  Po zakończonej dekoracji zabrali głos Burmistrz Miasta i Gminy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej życząc Jubilatom jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu, miłości i wzajemnym zrozumieniu.

Po części oficjalnej  jubilaci obejrzeli występ okolicznościowy przygotowany specjalnie na tę okazję przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach. Po występie wzniesiono toast lampką szampana.  Uroczystości zakończył poczęstunek dla Jubilatów w Restauracji Magnackiej Zespołu Zamkowo Parkowego w Baranowie Sandomierskim.

Pary, które zawarły związek małżeński w 1964, 1964 i 1966 roku, obchodzące  Jubileusz 50-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego to:

1. Brylski Józef i Anna.

2. Ciołek Kazimierz i Janina.

3. Dworak Tadeusz i Janina.

4. Galacki Bronisław i Krystyna.

5. Gnat Stanisław i Helena.

6. Gunia Franciszek i Krystyna.

7. Jasiński Tadeusz i Janina.

8. Kępka Józef i Maria.

9. Kłos Stanisław i Maria.

10. Kościelny Antoni i Józefa.

11. Krzemień Marian i Wiesława.

12. Kuśnierz Witold i Maria.

13. Maciejowski Antoni i Józefa.

14. Marek Stanisław i Zofia.

15. Nerka Władysław i Genowefa.

16. Chwałek Stanisław i Izabela.

17. Polek Edward i Kazimiera.

18. Smykla Jan i Maria.

19. Szczepanik Gerard i Stanisława.

20. Szlęzak Bronisław i Janina.

21. Ślusarz Bronisław i Janina.

22. Tomaszewski Zygmunt i Janina.

23. Turczyn Julian i Kazimiera.

24. Twórz Jan i Maria.

25. Urbaniak Jan i Anna.

26. Wójciak Franciszek i Stanisława

Pary Małżeńskie, które zawarły związek małżeński w 1956 rok, a tym samym obchodziły "Diamentowe Gody" czyli Jubileusz 60-lecia Trwałego Pożycia Małżeńskiego to:

1. Czyż Jan i Maria.

2. Tyburski Stanisław i Janina.

3. Sedryna Tadeusz i Janina.

4. Babula Ludwik i Stanisława.

5. Stec Jan i Maria.

Jubilatom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, miłości i poszanowaniu drugiej osoby.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Osoba publikująca: Anna Smykla
Osoba aktualizująca: Anna Smykla