Złożono kolejne wnioski

19-07-2017

Cztery organizacje pozarządowe z naszej Gminy złożyły 14 lipca br. tj. piątek do biura Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania” następujące wnioski o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020:

1. Ochotnicza Sraż Pożarna w Skopaniu  - „Piknik edukacyjny – Pierwsza pomoc ratuje życie” – projekt zakłada organizację cyklu pikników edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
  2. Stowarzyszenie „Tor Rozwoju w Durdach” - „Kultywowanie lokalnych tradycji kulinarnych podczas Święta miejscowości Durdy” - w ramach zadania planuje się zorganizowanie wydarzenia kulturalno-społecznego, podczas którego zaprezentowane zostaną lokalne tradycyjne potrawy przygotowane przez uczestników warsztatów kulinarnych.
  3. Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Gaj” w Woli Baranowskiej -  „Warsztaty architektury krajobrazu z wykorzystaniem miejsca rekreacji w miejscowości Wola Baranowska” -  operacja zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów teoretycznych i praktycznych z nasadzania roślin.
  4. Parafialny Klub Sportowy „Wisła” w Baranowie Sandomierskim - „Turniej sołectw o puchar Burmistrza” – w ramach projektu przewiduje się zorganizowanie turnieju piłkarskiego sołectw z terenu Gminy Baranów Sandomierski oraz gmin sąsiednich o puchar Burmistrza.

Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki.

Ponadto obecnie Stowarzyszenie „Tor Rozwoju” w Durdach, dzięki pozyskanym środkom z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” Oddział w Padwi Narodowej realizuje zadanie publiczne pn.: „Integracyjna niedziela z rodziną”. Jest to projekt zrzeszający trzy powiaty, zakładający zorganizowanie warsztatów kulinarnych, ruchowych oraz imprezy integracyjnej dla członków rodzin.

Osoba publikująca: Agnieszka Gajda
Osoba aktualizująca: Agnieszka Gajda