Zmodernizowano drogi oraz wybudowano kolejne chodniki w Gminie

19-07-2019

Dobiegają końca prace związane z remontem i modernizacją dróg gminnych, których nawierzchnię utwardzono kamieniem. W ramach realizowanej inwestycji wykonano:

- Remont drogi gminnej na odcinku Marki-Ślęzaki (na długości 1027 mb)
- Remont drogi w Skopaniu (na długości 296 mb)
- Modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu (o łącznej długości 486 mb)
- Modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Durdach (na długości 570 mb)
- Modernizację drogi w sołectwie Ślęzaki (na długości 450 mb)

Ponadto do dnia 31 października realizowane będą roboty w zakresie dostawy, rozplantowania i zagęszczania materiału kamiennego do sołectw: Dąbrowica, Skopanie, Wola Baranowska, Suchorzów oraz Marki. Całkowity koszt w/w prac to blisko 144 tys. zł.

To nie koniec drogowych inwestycji, bowiem 16 lipca Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę sieci dróg w centrum Baranowa Sandomierskiego ( etap I ). Wyremontowana zostanie:

a) ul. Langiewicza na długości 234 m. Prace swoim zakresem będą obejmować m.in. wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, przebudowę skrzyżowania z ul. Fabryczną, skrzyżowań z ul. Krótką i ul. Mickiewicza oraz przebudowę chodnika.

b) ul. Młynowa na długości 94 m. W ramach robót wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane skrzyżowanie z ul. Zamkową, skrzyżowanie z drogą wewnętrzną gminną oraz chodnik.

Zadania będą realizowane przy udziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ponadto zakończone zostały prace w zakresie budowy chodnika przy drodze powiatowej w Dąbrowicy (etap V) oraz Kaczakach (etap IV). Były to etapy, które polegały na kontynuacji zadania realizowanego w latach poprzednich przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, przy udziale Gminy Baranów Sandomierski.

W Dąbrowicy ułożono 201 m chodnika z kostki brukowej, za łączną kwotę blisko 130 tys. zł, w tym prawie 65 tys. zł, pochodziło ze środków budżetu Gminy. Natomiast w Kaczakach, wykonano chodnik na długości 130 m, za kwotę 66 tys. zł - na to zadanie Gmina przeznaczyła 65 tys. zł. Wykonawcą w/w robót była Firma PRIMA-BUD z Sandomierza. Realizacja tego zadania z pewnością poprawi poziom bezpieczeństwa mieszkańców w tym rejonie miejscowości.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2019-07-19