Zostań bohaterem! Oddaj krew.

05-04-2018

Organizatorzy konkursu plastycznego ogłoszonego w gminie Baranów Sandomierski przekonują, że także dzisiaj można zostać prawdziwym bohaterem i ratować życie innych.

- To jest nasz obowiązek wobec Polaków, patriotów, którzy kiedyś przelewali krew za naszą wolność – mówi radny Waldemar Stępień, pomysłodawca i główny organizator akcji. – Dzięki tym ludziom my dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju, ale wciąż możemy się mu przysłużyć. Oddanie krwi również może być wyrazem patriotyzmu, bo w ten sposób ratujemy życie ciężko chorym.

… i te idee należy przełożyć na język plastyczny. Praca powinna promować oddawanie krwi i nawiązywać do obchodzonego w tym roku setnego jubileuszu odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z terenu gminy. Forma pracy jest dowolna, może to być obraz, rysunek, szkic, płaskorzeźba. Liczy się pomysłowość i ciekawe podejście do tematu. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Prace należy składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim do 20 kwietnia.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 6 maja. Tego dnia odbędzie się także druga już akcja pod hasłem „Majowa Kropla Życia”. Do Baranowa Sandomierskiego przyjedzie krwiobus, w którym każdy chętny będzie mógł oddać krew. Organizatorzy zaplanowali także szereg innych atrakcji i niespodzianek.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie MGOK-u www.kulturalia.pl w zakładce „konkursy”, a także na Facebooku.

rd

Osoba aktualizująca: