Zrealizowano kolejne inwestycje.

07-12-2017

Od niedawna można już korzystać ze zmodernizowanego fragmentu drogi gminnej przy ul. Pustki w Woli Baranowskiej w kierunku Knap. W ramach robót wykonano nawierzchnię z kamienia wraz ze ścinaniem poboczy. A czemu służy ścinanie poboczy? Otóż jest to zabieg drogowy, pozwalający chronić nawierzchnię dróg przed wodami opadowymi i rozmarzaniem nawierzchni. Nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana droga po pewnym czasie może ulec szkodliwym działaniom wody i mrozu. A dzięki usuwaniu nadmiaru ziemi z poboczy i nadawaniu im spadków poprzecznych, możliwe jest odprowadzanie tych zabójczych dla nawierzchni wód opadowych i powierzchniowych poza korpus drogi. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 38 tys zł, zaś wykonawcą była firma FHU Michał Korpuliński z Padwi Narodowej. Był to już ostatni, trzeci etap prac, dzięki którym cała droga została w pełni zmodernizowana. Prace w całości sfinansowano ze środków Sołectwa Wola Baranowska.

W tym samym czasie wykonano, również umocnienia skarpy rowu nr 3 przy drodze gminnej w Woli Baranowskiej. Skarpę zabezpieczono przed osuwaniem się ziemi za pomocą płyt betonowych. Warto wspomnieć, że występowanie osuwisk na skarpach i zboczach to zjawisko bardzo niebezpieczne. Wartość robót wyniosła przeszło 15 tys zł i została sfinansowana ze środków budżetowych Gminy Baranów Sandomierski. Wykonawcą prac był Zakład Usług Leśnych Jan Burek z Alfredówki. Podczas odbioru robót wykazano kilka drobnych usterek, które w najbliższym czasie zostaną usunięte przez Wykonawcę.

Osoba aktualizująca: Michał Dolecki
Data wytworzenia: 2017-12-07