Zwycięzcy #ekowyzwania

28-10-2020

14 września Firma Herlitz ogłosiła konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zachęcający do podjęcia działań na rzecz otaczającego nas środowiska.

Zadanie konkursowe polegało na  wyborze miejsca w okolicy Szkoły (lub innego, dowolnego miejsca), które było zaśmiecone, zrobienie zdjęcia przed akcją, a następnie uporządkowanie miejsca przy użyciu rękawiczek i worków i zrobienie zdjęcia z efektami pracy.

W konkursie postanowili wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach . W ramach akcji pod opieką pani Elżbiety Dul wychowankowie wyposażeni w worki i rękawiczki posprzątali las. Kolejno wykonali zdjęcia i przesłali zgłoszenie do konkursu. Inicjatywa została doceniona przez jury przyznając II miejsce, za wykonanie najciekawszych zdjęć oraz uzbieranie największej ilości śmieci.

Klasyfikacja ogólna konkursu przedstawia się następująco:

1. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Tuwima w Bielawie pod opieką pani Anny Mizerackiej-Nowak.
    Liczba punktów: 240 (220 punktów za worki i 20 punktów za kreatywność)
  2. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach pod opieką pani Elżbiety Dul.
    Liczba punktów: 210 (190 punktów za worki i 20 punktów za kreatywność)
  3.  Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu pod opieką pani Katarzyny Konic-Kosmali.
    Liczba punktów: 105 (190 punktów za worki i 15 punktów za kreatywność)

Cieszmy się, że najmłodsi mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski dbają o środowisko i dokładają wszelkich starań, by nasza planeta była czysta.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach zajmując miejsce na podium, otrzymała nagrodę w formie zestawu artykułów papierniczych o wartości 1000,00 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur